עברית עב
 

אדר' מתיאס טסונה

משרד האדריכליםהיא הפרקטיקה של האדריכל מתיאס טסונה, אותה הוא הקים לאחר צבירת ניסיון מקצועי מקיף ומעמיק במשך מעל עשר שנים במספר משרדים בעלי שם בארץ ובחו"ל.

Matias Tesone, Architectמתיאס סיים את התמחותו במשרדם של האדריכלים קלמן וירון כ"ץ, בעל רקורד מקצועי של מעל ארבעים שנים בעשיה ארכיטקטונית משמעותית בכל רחבי הארץ. המשרד מטפל בפרויקטים בכל ההיקפים ובכל התחומים, מבתים פרטיים ועד תכנון אורבני של מרכזי ערים ראשיים במדינת ישראל. בין הפרויקטים בהם מטפל משרד כ"ץ אדריכלים היום נמצא תכנון פרויקט מתחם דרום הקריה בתל אביב, בעל היקף של כ-190 דונם הכולל בנייה של 500 אלף מ"ר שטחים עיקריים, פארק בשטח של 40 דונם ושימור של 37 מבנים מהמושבה ההיסטורית שרונה. במסגרת עבודתו במשרד החל משנת 2006, מתיאס תיפקד כאדריכל אחראי לתכנון ולניהול פרויקטים פרטיים וציבוריים בכל הארץ, בהם היה מעורב משלב ניתוח זכויות הבנייה ועד המסירה ללקוח.

התמתחותו במשרד כ"ץ אדריכלים כללה בין היתר תכנון וניהול פרויקטים של בנייה רוויה למגורים, מבני ציבור ופרויקטים יעודים בעלי אופי טכנולוגי מיוחד. התנסות זאת אפשרה למתיאס לפתח את הכישורים המתבקשים לקידום פרויקט לאורך כל שלבי העשייה הארכיטקטונית וביניהן: יכולת ניתוח מעמיק של הוראות תכניות מתאר והאפשרויות לתכנון לפיהן, גיבוש תפיסה תכנונית שמשקפת את מטרות הפרויקט, תכנון ארכיטקטוני מקיף משלב הסקיצה הראשונית ועד פיתוח מפורט, עריכת תכניות ומסמכים לרישוי, למכרז ולביצוע של פרויקטים בכל ההיקפים, ניהול צוותי מתכננים ויועצים לאורך חיי הפרויקט ופיקוח עליון על ביצוע הבניה.

בין השנים 2005 ו-2006, במסגרת עבודתו במשרדו של אדריכל איתן גודמן בתל אביב, עסק מתיאס בתכנון שני פרויקטים, אחד בית פרטי והשני מבנה קהילתי לציבור החרדי, בעיר צפת העתיקה. שני הפרויקטים עירבו שילוב של מבנים עתיקים עם ארכיטקטורה בת ימינו, והיוו הזדמנות מקצועית נדירה לעסוק בתכנון פרטני על בסיס טכניקות לשחזור בנייה מסורתית ולשימור מבנים קיימים בעלי ערך ארכיטקטוני רב.

את התמתחותו הראשונה בארץ ישראל עשה מתיאס בין השנים 2003 ו-2005 במשרדו של האדריכל יצחק זמיר, משרד העוסק בתכנון בתים פרטיים בסטנדרטים גבוהים ומבני ציבור שדורשים תשומת לב יוצאת דופן לפרטים ארכיטקטוניים ייחודיים. במסגרת התנסותו, מתיאס היה אחראי לתכנון, ניהול והקמה של מספר בתים פרטיים בתל אביב, הרצליה פיתוח, רמת השרון ורשפון, ובמהלכה רכש מיומנות רבה בתכנון למגורים ובפתוח פרטי בניין איכותיים שהולמים את תכונותיהם הטבעיים של החומרים המעורבים בבנייה.

את צעדיו הראשונים במשרד אדריכלים עשה מתיאס עוד לפני עלייתו ארצה, במסגרת עבודתו כמתמחה במשרד דיאס-סאובידט בבואנוס איירס, ארגנטינה, שם עסק בתכנון פרויקטים לתעסוקה עבור חברות לאומיות ובין-לאומיות מהדרגה הראשונה.

מתיאס בוגר אוניברסיטת תל אביב 2002, בה השלים את לימודיו בהצטיינות לאחר עלייתו ארצה בשנת 1998.

 

כל הזכויות שמורות © MT+A